parallax background

Gospodarstwo naturalne Malinówka

Browar Birbant
03/03/2016
naturalny olej lubuski
Naturalny Olej Lubuski
03/03/2016

Gospodarstwo naturalne Malinówka

Gospodarstwo naturalne Malinówka jest położone we wsi Drągowina nad malowniczą rzeczką Brzeźniczanką.

To przede wszystkim leśna piekarenka, w której czarują się prawdziwe chleby żytnie na zakwasie, bez jakichkolwiek dodatków – składają się tylko z dobrych myśli, mąki żytniej, wody i soli. Są także żytnie "zwariowane", sezonowe – z czosnkiem niedźwiedzim, z orzechami i daktylami, z pokrzywą, kwiatami akacji, liśćmi chrzanu, żurawiną, śliwkami i wieloma innymi pysznościami. Staramy się sezonowo przetwarzać to, co daje nam natura – produkujemy różne przetwory, od syropów ziołowych, przez konfitury, octy, zakwasy na żury i barszcze oraz musztardy.

Malinówka to także pasieka, którą prowadzimy tak, by jak najmniej pszczołom przeszkadzać – dzięki czemu nasze pszczoły produkują doskonały miód . Prowadzimy też warsztaty pszczelarskie dla dzieci i dorosłych (dysponujemy odpowiednimi strojami), na których pokazujemy z bardzobardzobardzo bliska życie rodziny pszczelej.

Oprócz pszczół mamy też owce – wrzosówki szare rogate, kozy – Manię i Fobię oraz drób rozmaity. -Organizujemy też warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. -Zapraszamy na leśne kino i dzikie kolacje oraz degustację produktów regionalnych.

 
 
 
 

Malinówka Gospodarstwo Naturalne